Generatory ozonu

Katalog oferowanych przez nas produktów

Proces ozonowania powietrza w dobie dzisiejszej zyskuje coraz więcej zwolenników, ponieważ ozon jest bardzo silnym środkiem dezynfekującym i bakteriobójczym, dlatego ma nieograniczone możliwości zastosowań. Urządzenia Dream Air to specjalizowane generatory ozonu, które pozwolą szybko i bezpiecznie oczyścić powietrze z wirusów, bakterii czy alergenów.

generator ozonu

Proces ozonowania polega na wprowadzeniu przy pomocy generatora do oczyszczanego powietrza cząstek ozonu, który jest silnym utleniaczem. W sposób szybki i naturalny usuwa wszelkie zanieczyszczenia biologiczne i chemiczne. W kontakcie z nimi ozon niszczy je w procesie utleniania.

Funkcje urządzenia


 • Sterylizacja – niszczy wszelkie wirusy i bakterie bez wtórnego zanieczyszczenia
 • Dezodoryzacja – całkowicie usuwa pleśń, dym papierosowy itp.
 • Zwiększenie ilości tlenu w powietrzu – na skutek rozpadu ozonu powstaje czysty tlen
 • Zdrowie – oczyszcza powietrze i wspomaga metabolizm człowieka

Przeznaczenie generatorów ozonu:

 • Oświata – szkoły, przedszkola, sekretariaty, sale gimnastyczne, szatnie, stołówki;
 • Przemysł – hale produkcyjne, magazyny, szatnie, bufety, pomieszczenia biurowe i socjalne;
 • Transport – pojazdy specjalistyczne, kontenery, kabiny pojazdów w celu dezynfekcji i odgrzybiania klimatyzacji;
 • Pozostałe – urzędy, biura, hotele, gabinety, kancelarie, sklepy, restauracje, bary, domy, mieszkania.
generatory ozonu

Jak poprawnie przeprowadzić ozonowanie pomieszczenia:


 1. Przed przystąpieniem do ozonowania należy zamknąć okna i drzwi oraz uszczelnić otwory wentylacyjne aby uzyskać maksymalne stężenie ozonu.
 2. Generator należy ustawić w bezpiecznym, stabilnym miejscu (najlepiej na podwyższeniu) tak aby jego wlot oraz wylot nie były niczym ograniczone.
 3. Aby przeprowadzić dezynfekcję i usunąć nieprzyjemne zapachy, musimy utrzymać odpowiednie stężenie ozonu przez min. 30min. W tym celu należy ustawić na generatorze odpowiedni do powierzchni pomieszczenia czas ozonowania, włączyć urządzenie i opuścić pomieszczenie.
 4. Pamiętaj! Podczas ozonowania w pomieszczeniu nie mogą przebywać ani ludzie, ani zwierzęta, ani rośliny!

Po zakończeniu ozonowania trzeba przewietrzyć pomieszczenie przez minimum 15-30 minut lub pozostawić do samodzielnego rozpadu ozonu przez minimum 2h.

Kurtyny powietrzne z lampami UV-C

Kurtyna powietrzna UV-C to urządzenie, które tworzy filtr ochronny pomiędzy pomieszczeniami lub przy wejściu do budynku. Dzięki zastosowaniu lamp UV-C cyrkulujące w pomieszczeniach powietrze stale poddawane jest sterylizacji. Poprzez takie rozwiązanie urządzenie jest w stanie zapewnić ochronę przed przenoszeniem przez osoby wchodzące do pomieszczenia wirusów, bakterii oraz alergenów w okresach najwyższej zachorowalności. W okresie letnim stanowi idealne wsparcie w ochronie przed owadami.

kurtyna powietrzna

Kurtyny powietrzne z lampami UV-C to także „tarcze antywirusowe”, które skutecznie zmniejszają ryzyko zakażenia wirusem SARS COV-2. Wieloletnie badania wykazują, że jest to najskuteczniejszy sposób zapewniający efektywną dekontaminację powietrza. Konstrukcja kurtyny została zaprojektowana w taki sposób, by podczas pracy urządzenia w pomieszczeniu mogły przebywać osoby. Urządzenie może pracować w sposób ciągły, a dodatkowym atutem jest to, że jest wyposażona w jonizator powietrza.

Funkcje urządzenia


 • Kurtyny powietrzne z lampami UV-C skutecznie ograniczają rozprzestrzenianie się pleśni, roztoczy, grzybów, wirusów, bakterii i wszelkich drobnoustrojów.
 • Funkcja jonizacji – w przypadku dominacji jonów dodatnich, w powietrzu namnażają się drobnoustroje chorobotwórcze, nasze samopoczucie, koncentracja i sen pogarszają się, a my stajemy się bardziej zmęczeni. Jony ujemne natomiast sprzyjają lepszej kondycji, dobremu nastrojowi, wydajnej pracy i nauce.
  Funkcja sprawdzającą się w pomieszczeniach, w których znajduje się dużo elektroniki, a powietrze jest zanieczyszczone.
 • Kurtyna powietrzna została zaprojektowana w taki sposób, by podczas pracy urządzenia w pomieszczeniu mogły bezpiecznie przebywać osoby.
generatory ozonu

Wszystkie nasze urządzenia spełniają
Dyrektywy Europejskie EMC 2014/30/EU
oraz LVD 2014/35/EU oraz posiadają certyfikat CE.

Dostępne urządzenia

Generator ozonu DA-10GA

generator ozonu

Kurtyna powietrzna DA-90 UVC

generator ozonu

Kurtyna powietrzna DA-120 UVC

generator ozonu