Klimatyzator przenośny i przyjemny chłód w mieszkaniu

Czy, aby mieć w domu przyjemny chłód koniecznie trzeba montować klimatyzację?

Montaż klimatyzacji wiąże się z bardzo dużym przedsięwzięciem w każdym budynku, koniecznością remontu. Przyjemny chłód możesz jednak zapewnić sobie bez tych niedogodności, stawiając na klimatyzator przenośny.

klimatyzator przenośny

Przenośne, jednoczęściowe urządzenia chłodzące można ustawić w dowolnym miejscu, w zależności od potrzeb. Jakość i skuteczność działania urządzenia są uzależnione od sposobu jego ustawienia, a także dostępnych parametrów technicznych.

Mobilny klimatyzator przenośny

Mobilność i niska cena przemawiają na korzyść klimatyzatorów przenośnych. Gorące powietrze można transportować na zewnątrz budynku poprzez specjalne rękawy w kształcie rury. Najczęściej na takie rozwiązanie decydują się osoby, w których budynkach nie da się umieścić klimatyzacji typu split. Są to właściciele zabytkowych obiektów, a także osoby nie mogące pozwolić sobie na remont w swoim mieszkaniu.

Klimatyzator mobilny choć posiada wiele zalet, nie jest oczywiście wolny od wad. Trzeba nadmienić, że urządzenia nie pracują bezgłośnie, ponadto pobierają dość sporo energii elektrycznej, choć producenci pracują obecnie nad rozwiązaniami coraz bardziej energooszczędnymi.

Przewaga klimatyzatorów przenośnych nad stacjonarnymi

Klimatyzator i oczyszczacz powietrza w wersji przenośnej w każdej chwili można dopasować do aktualnych potrzeb użytkownika, ustawiając sprzęt tam, gdzie jest niezbędny. Ze względu na niską wagę, klimatyzator można przenieść np. z salonu do sypialni, gdy akurat tam przebywamy i wymagamy dodatkowego chłodzenia.

Regularny serwis, czyszczenie i skorzystanie z optymalnych ustawień powoduje, że klimatyzator przenośny spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wpływa pozytywnie na zdrowie, jak i na codzienne samopoczucie.

Klimatyzator przenośny – podsumowanie

Dla tych, którzy cenią mobilność i pełne dopasowywanie sprzętów do własnych potrzeb, klimatyzatory przenośne są najlepszym wyborem z możliwych. Aktualna oferta urządzeń jest bardzo szeroka, można znaleźć wariant odpowiadający potrzebom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem naszych urządzeń.