Nawilżacz powietrza z oczyszczaczem w Twoim domu

Jak nawilżacz z oczyszczaczem wpływa na jakość powietrza w domu?

Na jakość powietrza, którym oddychamy wpływ mają nie tylko zanieczyszczenia, ale również wilgotność. Zbyt suche powietrze podrażnia drogi oddechowe, źle wpływa na samopoczucie, obniża poziom koncentracji oraz utrudnia sen. Warto pomyśleć o zakupie nawilżacza z oczyszczaczem powietrza, aby nad tym aspektem popracować.

Zastanawiasz się, czy zainwestować w nawilżacz powietrza z oczyszczaczem? Postaramy się rozwiać wątpliwości na kilka nurtujących kwestii.

Nawilżacz powietrza z oczyszczaczem, czyli urządzenie 2w1

Jeżeli jakość powietrza w Twoim domu jest na słabym poziomie, warto działać. Alergeny, smog, kurz i wilgotność powietrza poniżej zdrowej, zalecanej normy 40-60% to aspekty, które należy szybko wyeliminować z otoczenia, w którym przebywa się sporo czasu. Zupełnie bez sensu jest inwestować osobno w oczyszczacze powietrza i nawilżacze. Lepiej wybrać urządzenie 2w1.

Jakie aspekty są najważniejsze przy zakupie oczyszczacza z nawilżaczem?

Szukając odpowiedniego urządzenia poprawiającego jakość powietrza we wnętrzach należy zwrócić uwagę na:

  • efektywność oczyszczania – powinna być utrzymana na dobrym poziomie, ponieważ przenośny oczyszczacz powietrza ma za zadanie usunąć alergeny, smog i kurz domowy;
  • tryb automatyczny – dobrze zaprojektowane urządzenie działa skuteczne bez częstej ingerencji użytkownika. Samodzielnie dostosowywany jest poziom oczyszczania i nawilżania do warunków panujących w pomieszczeniu.

Nawilżacz powietrza z oczyszczaczem – zalety i wady

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem łączy w sobie dwie funkcje, w celu osiągnięcia dobrej jakości powietrza. Dzięki znajdującym się w nim filtrom HEPA oraz węglowym, z powietrza usuwane są również drobne zanieczyszczenia. Zanieczyszczenia takie, jak kurz, alergeny, smog, wirusy i inne niewidoczne gołym okiem. W dodatku poziom wilgotności powietrza utrzymywany jest na prawidłowym poziomie.

Zalety i wady nawilżacza powietrza z oczyszczaczem

  • Jedno urządzenie zajmuje mniej miejsca.
  • Dwie przydatne funkcje zawarte w jednym sprzęcie.
  • Sprzęt działa z bardzo dużą wydajnością.

Nawilżacz powietrza z oczyszczaczem ma też jedną wadę. Jest nią zdecydowanie cena. Oczyszczacz powietrza dla alergików mający również funkcję nawilżacza powietrza może wydawać się dużą inwestycją.

Wielozadaniowy sprzęt, jakim jest nawilżacz powietrza z oczyszczaczem, zapewnia wysoką jakość powietrza i dba o prawidłowy poziom wilgotności. Urządzenie jest komfortowe w użyciu i łatwe w obsłudze.