Przenośny oczyszczacz powietrza. Dlaczego warto go mieć?

Jak działa przenośny oczyszczacz powietrza?

Urządzenia, takie jak przenośny oczyszczacz powietrza cieszą się obecnie dużą popularnością. Z takiego rozwiązania korzystają osoby, które dbają o jakość powietrza w swoim otoczeniu. To dobry wybór dla alergików, a także dla osób zmagających się z częstymi infekcjami górnych dróg oddechowych. Co warto wiedzieć o tego typu oczyszczaczach?

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń z kategorii oczyszczacze powietrza dla alergików. Coraz większą popularnością cieszą się w ostatnim czasie te przenośne, czyli takie, które można mieć cały czas przy sobie. Przenośny oczyszczacz powietrza, jak sama nazwa wskazuje, można zabierać ze sobą w dowolne miejsce. Jego niewielki rozmiar sprawia, że bez problemu zmieści się w torbie lub plecaku.

Urządzenia z tej grupy oczyszczają powietrze w najbliższym otoczeniu użytkownika. Usuwają zanieczyszczenia w promieniu mniej więcej 5 m kw, a ich obsługa jest bardzo prosta. Większość z nich wyposażona jest w panel sterowania z wyświetlaczem.

Korzyści z mobilności

Taki przenośny oczyszczacz powietrza to doskonałe rozwiązanie dla osób, które zmagają się z alergią, szczególnie jeśli wyzwala ją kurz i roztocza. Można zabierać go ze sobą do pracy lub używać w samochodzie.

Te niewielkie oczyszczacze oparte są na nowoczesnych technologiach, dzięki którym są w stanie likwidować znajdujące się w powietrzu mikroorganizmy chorobotwórcze. Skutecznie zwalczają też inne zanieczyszczenia oraz bakterie. Ich atutem jest też to, że są bardzo lekkie. Dzięki temu bez problemu można je ze sobą zabierać. Nie można jednak zapominać, że wydajność takiego urządzenia jest niska. Zdecydowanie wydajniejszym rozwiązaniem jest większy oczyszczacz, podobnie jak klimatyzator mobilny.

Zatem… czy warto?

Osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, zdecydowanie powinny zainwestować w przenośny oczyszczacz powietrza. Jest on bowiem w stanie zapewnić ochronę w różnych miejscach, nie tylko w domu.

Dzięki stosowaniu tego typu oczyszczaczy można skutecznie łagodzić różne męczące dolegliwości, takie jak kichanie, kaszel, duszności czy łzawienie oczu. Osoby, którym dokucza dodatkowo suche powietrze, powinny zaś zainwestować w nawilżacz powietrza z oczyszczaczem.

Na zakończenie warto dodać, że oczyszczacze powietrza wpływają nie tylko na nasz komfort, ale również na zdrowie. Pomagają zwalczyć uciążliwe objawy, ograniczając częstotliwość zażywania leków, które często nie pozostają obojętne dla naszego organizmu i samopoczucia.