Kup ozonator powietrza i oddychaj swobodnie

Ozonator powietrza – skuteczna walka z wirusami i bakteriami

W zmieniających się czasach nadrzędnym problemem jest zanieczyszczenie powietrza wpływające negatywnie na zdrowie i samopoczucie. Jedną ze skuteczniejszych metod usuwania wirusów i bakterii jest ozonowanie pomieszczeń, najlepiej przy pomocy urządzenia jakim jest ozonator powietrza.

Czym jest ozon?

Ozon, czyli alotropowa odmiana tlenu, to najskuteczniejszy środek dezynfekujący, jaki udało się stworzyć. Został odkryty już w 1893 roku przez Christiana Schönbeina, niemieckiego chemika. Dziś w naszych pomieszczeniach mogą działać ozonatory powietrza, skutecznie zwalczające wirusy, grzyby i bakterie.

ozonator powietrza

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Proces ozonowania polega na wprowadzeniu do oczyszczanego powietrza cząstek ozonu. Rozpoczyna się silne utlenianie, co pozwala szybko i naturalnie wyeliminować zanieczyszczenia biologiczne i chemiczne. generator ozonu ma nieograniczone możliwości zastosowania w pomieszczeniach. Decydując się na urządzenia z serii Dream Air, zyskujesz:

  • sterylizację pomieszczeń – wirusy i bakterie są niszczone bez wtórnego zanieczyszczenia,
  • dezodoryzację pomieszczeń – neutralizowana jest pleśń, dym papierosowy oraz inne zanieczyszczenia,
  • większą ilość tlenu w pomieszczeniach – rozpad ozonu powoduje powstanie czystego tlenu,
  • zdrowe otoczenie – generatory ozonu działają podobnie jak oczyszczacze powietrza. Wpływają pozytywnie na zdrowie i samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach. Zapewniają dostęp do czystego powietrza.

Jak profesjonalnie przeprowadzić ozonowanie pomieszczeń?

Ozonatory powietrza powinny działać w odpowiednio przygotowanych pomieszczeniach. Stosując się do kilku podstawowych zasad, możesz uzyskać najlepsze rezultaty z walki z bateriami i wirusami:

  • Zamknij okna i drzwi. Uszczelnij otwory wentylacyjne. Pozwoli to na uzyskanie maksymalnego stężenia ozonu w pomieszczeniu.
  • Ustaw generator w stabilnym miejscu i zapewnij mu swobodny przepływ powietrza
  • W pomieszczenie stężenie ozonu powinno utrzymywać się przez ok 30 minut, dla uzyskania najlepszych rezultatów. Tryb pracy urządzenia należy dopasować do wielkości pomieszczenia.
  • W trakcie ozonowania w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie, zwierzęta oraz rośliny.
  • Gdy ozonatory powietrza skończą swoją pracę, pomieszczenie należy przewietrzyć przez 15-30 minut lub odczekać 2 godziny, w czasie których nastąpi samoistny rozpad ozonu.

Proces ozonowania, który odbywa się dzięki generatorom ozonu jest skutecznym sposobem na pozbycie się zanieczyszczeń z pomieszczeń. Warto inwestować w wysokiej klasy urządzenia, takie jak oczyszczacze, jonizator powietrza czy kurtyny, aby zadbać o swoje zdrowie w trudnych czasach.